Párkapcsolati (párok, házaspárok között); Kamasz (szülő és gyermek-ek között); Válási (elválás esetén)
Családi mediáció
A családi mediáció célja, hogy az együttélő család a fennálló konfliktusok megoldása és újabbak kialakulásának megelőzése céljából újraszervezze magát, a családtagok igényeinek figyelembevételével segítse a feladatok, anyagi eszközök újraelosztását a családtagok között. Ezért a családi mediáció akkor lehet igazán sikeres, ha az egész együttélő család részt tud venni a közös munkában.
E mediációs tárgykörbe tartozik még:
- gyermek-szülő mediáció (kamaszmediáció);
- gyermek-nagyszülő mediáció;
- szülő-nagyszülő mediáció;
- testvér-testvér mediáció stb.
Párkapcsolati mediáció
A párkapcsolati mediáció a párkapcsolati válságban lévő pároknak segít azzal, hogy a megrekedt kommunikációt segítve, a meglévő konfliktusok – mediátor szakember által segített – megbeszélésével lehetővé válik a bizalom helyreállítása. Egy új konfliktuskezelési módszer megismerésével a párok képessé válhatnak arra, hogy a jövőben segítség nélkül hatékonyan oldják meg párkapcsolati konfliktusaikat.
Válási mediáció
A házasság felbontásának békés útját, a válófélben lévő felek és gyermekeik érdekeinek figyelembe vételét segíti a válási mediáció. A válással kapcsolatban felmerülő kérdések lehetnek:
- szülői felügyelet rendezése (pl. kapcsolattartás rendjének kialakítása szülő és gyermek között válás esetére, a gyermek törvényes képviselete stb.);
- gyermektartásdíj;
- vagyonmegosztás;
- házastársak közös lakásának rendezése;
- igény esetén házastársi tartás stb.